SupeRoleModels

Wspólnie z najlepszymi nauczycielami medytacji, technik oddechowych i rozwoju duchowego organizujemy medytację w #undependent day czyli 11-go dnia każdego miesiąca.

DLACZEGO WARTO MEDYTOWAĆ?

ZOSTAŁO NAUKOWO UDOWODNIONE, ŻE TECHNIKI ODDECHOWE, INACZEJ ZWANE TEŻ MEDYTACJĄ:

  • Znacząco obniżają poziom stresu,
  • Zwiększają uwagę, koncentrację i jasność umysłu,
  • Poprawiają trawienie i obniżają ciśnienie krwi,
  • Pomagają w przezwyciężeniu lęku, depresji, gniewu i dezorientacji,
  • Budują silną wolę, która pomaga  w eliminacji złych  nawyków i uzależnień, a także pomagają zapobiegać ich nawrotom.

MEDYTACJA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Oto lista praktycznych wskazówek, które pomogą początkującym pokonać początkowe przeszkody, a w dłuższej perspektywie, pozwolą zintegrować medytację z rytmem swojego życia:

  1. Włącz ją do swojej codziennej rutyny. Będziesz osiągać kolejne poziomy w medytacji tylko przez poświęcenie jej określonej ilości czasu (najlepiej dwa razy dziennie).

  2. Zacznij od oddechu. Głębokie oddychanie spowalnia tętno, rozluźnia mięśnie, skupia umysł i jest idealnym sposobem na rozpoczęcie praktyki.

  3. Rozciągnij się. Rozciąganie rozluźnia mięśnie i ścięgna, co pozwala wygodniej siedzieć (lub leżeć). Dodatkowo świadome rozciąganie pomaga zwrócić naszą uwagę na nasze ciało i tym samym rozpoczyna proces „wchodzenia do wewnątrz”.

  4. Określ swój cel. Początkujący muszą zrozumieć, że medytacja jest AKTYWNYM procesem. Sztuka skupiania uwagi na jednym punkcie to ciężka praca i musisz być zaangażowany w swój osobisty cel!

  5. Zauważ swoją frustrację/dyskomfort. Rozpraszające i frustrujące myśli są bardzo powszechne wśród początkujących. Zastanawiamy się, czy robimy to dobrze i karcimy siebie za niemożność utrzymania pełnego skupienia. Kiedy tak się dzieje, wróć do skupienia uwagi na swoim oddechu i pozwól frustrującym myślom i uczuciom odejść.

  6. Eksperymentuj. Chociaż wielu z nas myśli o skutecznej medytacji jak o joginie siedzącym ze skrzyżowanymi nogami, początkujący powinni trochę poeksperymentować i próbować różnych rodzajów medytacji. Spróbuj siedzieć, leżeć z otwartymi i zamkniętymi oczami itp.

  7. Poczuj części swojego ciała. Świetną praktyką dla początkujących medytujących jest zwracanie uwagi na ciało, gdy zaczyna się pojawiać stan medytacyjny. Kiedy umysł się uspokoi, skup całą swoją uwagę na poszczególnych częściach swojego go ciała.

  8. Wybierz konkretne miejsce do medytacji. Upewnij się, że nie jest to to samo pomieszczenie, w którym pracujesz, ćwiczysz lub śpisz. Umieść w pokoju świece i inne akcesoria, które pomogą ci poczuć się swobodnie.

  9. Zaangażuj się na dłużej. Medytacja jest codzienną praktyką, którą budujesz przez całe życie. To długotrwały proces, więc najwięcej z niej wyniesiesz, jeśli NIE będziesz badał i kontrolował swoich osiągnięć każdego dnia. Po prostu rób, co możesz każdego dnia… a potem odpuść!

  10. Słuchaj  nagrań medytacji prowadzonych.

  11. Generuj chwile świadomości w ciągu dnia. Odnalezienie oddechu i „bycie obecnym” poza formalną praktyką to wspaniały sposób na rozwinięcie nawyków medytacyjnych.

  12. Upewnij się, że nikt i nic Ci nie przeszkadza. Jeśli masz z tyłu głowy, że telefon może zadzwonić, dzieci mogą się obudzić, a czajnik zaraz zagwiżdże, nie będziesz w stanie osiągnąć stanu głębokiego relaksu.

  13. Zwracaj uwagę na małe rzeczy. Dla początkujących medytujących najdrobniejsze techniczne zmiany mogą zmienić praktykę medytacyjną z frustracji w praktykę odnowy. Te zmiany mogą być ledwo zauważalne dla obserwatora, ale mogą oznaczać wszystko dla twojej praktyki.

  14. Użyj świecy. Medytacja z zamkniętymi oczami może być wyzwaniem dla początkującego. Zapalenie świecy i użycie jej jako punktu skupienia wzroku, pozwala wzmocnić uwagę wizualną.

  15. NIE stresuj się. To może być najważniejsza wskazówka dla początkujących i najtrudniejsza do wdrożenia. Bez względu na to, co dzieje się podczas praktyki medytacyjnej, nie stresuj się tym. Obejmuje to też nerwowość przed medytacją i złość po niej. Medytacja jest tym, czym jest i po prostu daj z siebie wszystko, co jesteś w stanie w danym momencie.

  16. Zrób to razem z kimś. Medytacja z przyjacielem lub ukochaną osobą może przynieść wiele wspaniałych korzyści i może poprawić twoją praktykę. Jednak przed rozpoczęciem, należy upewnić się, że ustaliliście podstawowe zasady!

  17. Medytuj wcześnie rano. Bez wątpienia wczesny poranek to idealny czas na praktykę: jest ciszej, twój umysł nie jest wypełniony codziennym bałaganem i jest mniejsze prawdopodobieństwo, że będziesz zaniepokojony. Przyzwyczaj się wstawać pół godziny wcześniej, aby medytować.

  18. Zakończ wdzięcznością. Kiedy twoja praktyka dobiegnie końca, poświęć 2-3 minuty, aby poczuć całym sercem wdzięczność za możliwość wykonania praktyki i pracę twojego umysłu prowadzącą do do bardziej efektywnego skupienia.

  19. Bądź świadomy piękna chwili, bądź obecny i pielęgnuj to!

Wspieram Was!

Dane osobiste

Suma darowizn: 100.00zł